Svatomartinské menu 2024! Zastavte se za námi na oslavu svátku sv. Martina od 8. do 10. listopadu. Celé menu najdete ZDE.

aktivity

Hrad Hukvaldy

Jeden z nejrozsáhlejších hradních komplexů v České republice, již od 19. století místo častých turistických výletů. Název hradu je odvozen od jména porýnského hraběcího rodu Hückeswagenů, jehož příslušník Arnold obdržel někdy v letech 1228 - 1235 v léno hrad Jičín /dnešní Starý Jičín/ s rozsáhlým územím. Zakladatelem hradu Hukvaldy byl však pravděpodobně až Arnoldův vnuk Jindřich. Brzy po svém založení se Hukvaldy staly součástí majetku olomouckých biskupů. Vedle pevnostního charakteru měl hrad význam také jako správní sídlo rozsáhlého panství. Když byly v roce 1760 byty a kanceláře úřednictva přeneseny z hradu do podhradí, hukvaldský hrad se začal měnit v ruinu, která byla využívána hlavně jako levný zdroj stavebního kamene. Nové využití hradu započalo v 19. století s rozvojem „turistického ruchu“. Velký zájem lidí o hrad vedl ke snahám tuto památku zachovat také pro další generace a využít ji jako centrum kulturního dění, což se také podařilo. (zdroj: www.hradhukvaldy.eu)

Veškeré potřebné informace naleznete zde.

Hukvaldská obora

Starobylá obora se nachází kolem zříceniny hradu Hukvaldy a jeho blízkého okolí o rozloze 440ha. Velmi členitý terén s nadmořskou výškou od 320 m do 600m vytváří s 280 let starými převážně bukovými porosty protkanými, starými alejemi lip, jírovců, dubů a solitérů různých dřevin jedinečný přírodní útvar v podhůří Beskyd, který byl částečně vyhlášen (220ha) Evropsky významnou lokalitou. Díky nepřerušené kontinuitě starých stromů, ponechaných dutých solitérů a jedinečného prostředí přírodě blízké nachází zde své přirozené podmínky evropsky významní živočichové. V oboře je chován muflon obecný, daněk skvrnitý a prase divoké. Dále se v areálu můžete setkat se zajícem polním, veverkou obecnou, kunou skalní, kunou lesní, tchořem tmavým, liškou obecnou, jezevcem, lasicí kolčavou, lasicí hranostajem a vydrou říční. V korunách a dutinách stromů hnízdí čáp černý, káně lesní, jestřáb lesní krahujec obecný, krkavec velký holub doupňák, holub hřivnáč, datel černý, žluna zelena, sojka obecná, různé druhy sov a zpěvného ptactva. Neodmyslitelnou součástí obory díky několika pramenům kvalitní vody je pstruhové a rybniční hospodářství. (zdroj: www.oborahukvaldy.cz)

Veškeré potřebné informace naleznete zde.

Golf Hukvaldy

Zdejší hřiště projektoval renomovaný golfový architekt Jiří Velden. Svou koncepcí je vhodné jak pro začínající, tak pro pokročilé golfisty. Hřiště bylo v roce 2013 znormováno pro úpravu HCP status aEGA. Zavlažováno je všech 9 greenů a odpališť. Útulná klubovna má kapacitu 26 míst ve vnitřní části a 25 míst na otevřené terase. Součástí klubovny je malý golf shop, kde hráči najdou vše potřebné pro hru, a půjčovnu holí, setů, golfových vozíků a bugin. (zdroj: www.golfhukvaldy.cz)

Veškeré potřebné informace naleznete zde.

Aquapark Olešná

Zahájil provoz 1. června 2005 a patří mezi největší a nejmodernější nerezové aquaparky v České republice. Nabízí prostor pro rekreaci a relaxaci občanům města i blízkého okolí. Je umístěn v příjemném prostředí přehrady Olešná ve Frýdku-Místku s výhledem na panorama Beskyd a Lysou Horu. Vnitřní aquapark může nabídnout následujíc atrakce: divokou řeku, tobogán s videoprojekcí, proudový kanál nebo dětský koutek pro nejmenší. Pro milovníky sauny je jich zde připraveno celkem 5. (zdroj: www.aquapark-olesna.cz)

Veškeré potřebné informace naleznete zde.

Technické muzeum TATRA

Technické muzeum TATRA je nejucelenější sbírkou věnovanou kopřivnické vozovce, později proslavené jako fenomenální automobilka TATRA. Na šedesát osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby doplňují podvozky, motory, modely, designérské návrhy, trofeje ze sportovních klání, dobové fotografie a různé rarity. Spoustu zajímavých a vyčerpávajících informací poskytují vícejazyčné videoboxy s filmovými sekvencemi automobilových skvostů. (zdroj: www.tatra.cz)

Veškeré potřebné informace naleznete zde.

Štramberk

Dominantou města je hrad Štramberk s gotickou věží Trúba o výšce 40 metrů průměru 9 metrů, která slouží od roku 1903 jako rozhledna. Podhradí bylo v roce 1359 povýšeno moravským markrabětem Janem Jindřichem na městečko. Ve městě na náměstí sídlí Muzeum Štramberk a Muzeum Zdeňka Buriana. Zdejší městská památková rezervace chrání nejen samotné jádro města, ale zejména historickou dřevěnou zástavbu na předměstí. (zdroj: www.wikipedia.org)

Veškeré potřebné informace naleznete zde.

Hotel Hukvaldy ve Hukvaldech hodnocení